Zameranie na lokálne dni poľa

Spoločnosť KWS Semena, s.r.o. už po piaty rok predstavila na poliach PD Ponitrie Preseľany svoje najdôležitejšie hybridy a novinky kukuríc a cukrovej repy pre poľnohospodárov z okolia Nitry a Topoľčian. O spoločnosti je totiž známe, že sa zameriava na lokálne dni poľa.

„Lepšie sa tak dokážeme priblížiť k určitej skupine pestovateľov tým, že im predstavíme hybridy vhodné do ich konkrétnych pestovateľských podmienok,“ vysvetlil filozofiu firmy Ing. Miroslav Adamka, produktový a marketingový manažér spoločnosti.

V poloprevádzkovom pokuse boli umiestnené najmä nosné zrnové hybridy a tri novinky do predajnej sezóny 2015.

Pokus bol obsiaty novinkou minulého roka, silážnym hybridom BALASCO s FAO 380 určeným hlavne na silážne účely do živočíšnej výroby. Aj keď spoločnosť vlani vyhodnocovala najmä jeho využitie na siláž, kde patril k najvýkonnejším hybridom v skupine s FAO 350 – 420, prekvapil výsledkami aj pri zbere na zrno, kde vysoko konkuroval aj klasickým FAO 400 zrnovým hybridom. „Kým FAO 300 sme bežne zbierali okolo 17 % vlhkosti, tento hybrid sme zozbierali pri 20 % vlhkosti a bol druhým najvýkonnejším hybridom v zrnovom segmente,“ prezradil M. Adamka. Aj keď KWS nerada hovorí o univerzálnych hybridoch, nakoľko sa snaží svoj sortiment striktne špecifikovať, pri tomto hybride jej podľa zástupcu spoločnosti iná možnosť nezostáva.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *