Všestranne využiteľný traktor Massey Ferguson MF 5S

Na konci minulého roka zorganizovala spoločnosť Massey Ferguson online tlačovú konferenciu, počas ktorej predstavila novinky nižšieho radu traktorov. Nápaditý dizajn, podobný novému radu, ktorý bol predstavený niekoľko mesiacov pred tým hneď naznačil, že nové traktory sú jednoznačne súčasťou novej éry značky.

Päť nových modelov pokrýva požiadavky na výkon od 105 do 145 konských síl a svojimi vlastnosťami a dizajnom sa nápadite podobajú na traktory MF 8S, ktoré sme Vám predstavili v týždenníku Roľnícke noviny už minulý rok. Massey Ferguson tieto traktory už vo výrobcom závode predurčil najmä k práci v živočíšnej výrobe. Prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá: Z miesta obsluhy je skvelý výhľad vďaka skosenej kapote, polomer otáčania má nízku hodnotu a traktor disponuje praktickými funkciami, ktoré sú využiteľné aj napríklad s čelným nakladačom. Zdvihová kapacita a vyššie užitočné zaťaženie oproti predošlej generácii pomôžu pri doprave, ale i poľných prácach.

Všetky nové modeli 5S sú vybavené štvorvalcovými motormi AGCO Power so zdvihovým objemom 4,4 l. Ako všetky nové traktory, aj MF 5S spĺňajú emisné normy Stage V, a to vďaka technológii „All-In-One“. Jednotka „All-In-One, ktorá je umiestnená pod kabínou traktora obsahuje systémy SCR, DOC a katalyzátor sadzí. Interval výmeny filtrov je u nových modelov zvýšený na 600 motohodín, čo je v prípade výrobcu krokom vpred. Optimalizovaný prietok vzduchu zlepšuje chladenie motora vďaka novej možnosti otáčania smeru otáčania ventilátora. Pi nových traktoroch dostávame na výber z dvoch prevodoviek – Dyna-4 a Dyna-6 s funkciou radenia neutrálu pri brzdení a funkciami Speedmatching alebo Autodrive pre automatické radenie prevodov. Známa prevodovka Dyna – 4 disponuje šestnástimi rýchlosťami vpred a šestnástimi rýchlosťami vzad, zatiaľ čo prevodovka Dyna – 6 má dvadsaťštyri rýchlostí vpred a zhodný počet rýchlostí vzad s čiastočným radením pod zaťažením. Pri všetkých modeloch je voliteľne k dispozícii prevodovka pre plazivé rýchlosti od 70 m/h s pneumatikami s rozmerom 34″, alebo 80 m/h s pneumatikami 38″.

Tri úrovne výbavy

Z nového radu traktorov si vyberie každý. Traktory sú k dispozícii v troch verziách výbavy – Essential, Efficient a Exclusive a spolu s radom voliteľného príslušenstva je tak možné vybaviť traktory podľa svojich predstáv.

Massey Ferguson 5S vo výbave Exclusive sú najlepšie vybavenými traktormi novej generácie. Výrobca dodáva traktory v tejto výbave s hydraulickým čerpadlom s prietokom 110 l / min a až ôsmimi elektricky ovládanými. V kabíne traktora do živočíšnej výroby nechýba joystick hydrauliky a prevodovky s označením Multipad (inštalovaný aj v nedávno predstavenej vlajkovej lodi MF 8S), automatická klimatizácia, odpruženie kabíny, sedadlo SUPERLUX s pneumatickým odpružením a terminál Datatronic 5 s dotykovou obrazovkou.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *