VENTOR 4150 s drvičom vňate a ďalšími vymoženosťami

Dobrá správa pre pestovateľov zemiakov a službárov. V sezóne 2021 bude vysokovýkonný štvorradový samohybný zemiakový kombajn VENTOR 4150 od spoločnosti Grimme vybavený niekoľkými novými praktickými funkciami.

Dobre známy zemiakový kombajn Grimme VENTOR 4150 je od sezóny 2021 možné vybaviť drvičom vňate HT 400, ktorý je vhodný najmä pre použitie v pri extrémne veľkom množstve dlhej a odolnej biomasy. Dostupný bude pre majiteľov stroja za príplatok, no možnosť dovybavenia už zakúpeného stroja je zatiaľ otázna, i keď ani zďaleka nie vylúčená. Okrem významného zvýšenia prietoku znižuje povrchová úprava drviča riziko strát zemiakových hľúz na preosievacom páse. Zemiaková vňať sa vo veľkej miere distribuuje na už vyčistenú plochu pomocou priečneho dopravníka a integrovaného rotora. Automatická regulácia hĺbky je sledovaná z kabíny stroja a dá sa pohodlne nastavovať z terminálu. Pri cestnej preprave je HT 400 hydraulicky skladateľný cez zberacie ústrojenstvo.

Znížené lepenie pôdy a ochrana proti kameňom

Pre použitie stroja v ťažkých pôdach je možné v dopravnom kanály inštalovať plastové dosky odolné proti opotrebeniu, ktoré znižujú lepenie pôdy a minimalizujú opotrebenie. Okrem známych strižných skrutiek na čepeliach je teraz možné radiace ramená chrániť proti preťaženiu aj strihovou skrutkou. Potrebná šmyková sila sa dá meniť pomocou troch otvorov pre polohovacie skrutky.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *