Veľtrh pre živočíšnu výrobu ANIMAL TECH

Medzinárodný veľtrh pre živočíšnu výrobu ANIMAL TECH a Národná výstava hospodárskych zvierat, ktoré sa konali od 5. do 8. septembra, zahájili reštart veľtrhov na brnianskom výstavisku.

BRNO. V spolupráci s odbornými partnermi sa konali národné šampionáty plemien mäsového dobytka, národný šampionát plemena jersey, súťažná prehliadka českého strakatého dobytka, národný šampionát plemena brown swiss, súťažná prehliadka normandského dobytka a národný šampionát holsteinského plemena, chovateľské prehliadky ošípaných, oviec a kôz i chovateľské prehliadky koní. V pavilóne F bola umiestnená včelárska výstava a prezentovaná bola takmer tisícka hospodárskych zvierat.
Celkovo 149 vystavovateľov z ČR, Slovenska, Rakúska, Dánska, Nemecka, Maďarska, Holandska, Španielska a Poľska predstavilo kompletný sortiment z oblasti krmív, technológií pre chov, genetiky a poľnohospodárskej techniky. Do sprievodného programu bol zaradený aj jubilejný 10. stredoeurópsky veterinárny kongres. Budúci ročník, vrátane Národnej výstavy poľovníctva, ktorá sa v tomto roku neuskutočnila, je naplánovaný na jarný termín 2023.

Český strakatý dobytok

Súťažnej prehliadky českého strakatého dobytka sa zúčastnilo 33 plemenníc od 13 chovateľov. Posudzovania sa ujal Ing. Matúš Kohút, výkonný riaditeľ Zväzu chovateľov slovenského strakatého dobytka – družstvo. Za Šampiónku mladších kráv vyhlásil prvôstku Beyonce z Výrobno-obchodného družstva so sídlom v Kameni. Dcéra býka Princ POL-021 (otec matky Mirosov HG-399) sa narodila 15. 5. 2018 a otelila 20. 10. 2020. Išlo o typové, elegantné zviera vo výbornej kondícii s veľmi dobrým vemenom a dobre upnutým závesným väzom.

Celý článok je uverejnený v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 37.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *