Veľtrh EuroTier 2021 sa uskutoční iba virtuálne

EuroTier, svetový veľtrh pre živočíšnu výrobu, a EnergyDecentral, medzinárodný veľtrh pre inovačnú energetickú výrobu, sa uskutočnia výlučne v digitálnej podobe, a to v dňoch 9. až 12. februára 2021.

Rastúci počet prípadov na ochorenie Covid-19 na celom svete a súvisiace reštriktívne cestovné pokyny pre vystavovateľov i návštevníkov – to sú dôvody, prečo sa veľtrhy budú konať iba virtuálne.
Po jednorazovej online registrácii budú môcť návštevníci získať informácie o produktoch a službách vystavovateľov, priamo ich kontaktovať a tiež sa aktívne zúčastniť akcií a diskusií. Rozsiahly digitálny program o aktuálnych témach umožní počas štyroch dní výmenu nápadov s expertmi z celého sveta a prezentáciu najnovších ponúk vystavovateľov.
Do súťaže o inovácie bolo celkovo prihlásených 80 produktov od rôznych firiem. Rozdelené boli do 14 oblastí a ohodnotené nezávislými expertmi. Väčšina produktov bola prihlásená do oblastí Vybavenie a technológie, Ustajnenie ošípaných a kŕmiace technológie a Digitálne riešenie pre manažment chovu a akosti potravín. Väčšina medailí však bola udelená v oblasti Ustajnenie hovädzieho dobytka a kŕmne technológie. Udelená bola jedna zlatá a sedem strieborných medailí.

Zlatá EuroTier medaila

Zlatú medailu získala holandská firma Hanskamp AgroTech BV za výrobok CowToilet.
CowToilet je revolučný produkt, ktorý zbiera moč a oddeľuje ho od výkalov. Tým, že moč nezostane na podlahách maštale, zníži sa produkcia čpavku, čo má pozitívny vplyv na ovzdušie v stajni i na zdravie paznechtov. Produkt používa prirodzený nervový reflex, ktorý spôsobuje močenie kravy. V boxe je umiestnená napájačka, prípadne žľab s jadrom, aby kravy do boxu chodili. Technika je automatizovaná a špeciálne navrhnutý box možno umiestniť do akejkoľvek maštale. Moč sa zhromažďuje v zásobníku CowToilet a potom sa odčerpáva a skladuje oddelene. Stajňa zostáva čistejšia a suchšia.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *