Agrofilm

Tohtoročný Agrofilm sa presunul najmä do online priestoru

Napriek komplikovanej epidemiologickej situácii sa v pondelok začal 36. ročník medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2020. Veľká časť festivalu sa presunula do online priestoru.

„Premietať budeme do piatku 9. októbra, vysielanie bude prístupné na webovom sídle www.agrofilm.sk,“ informovali organizátori festivalu z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Nitra – Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Lužiankach.
V tomto roku je na festival prihlásených 94 filmových dokumentov z 22 krajín sveta zameraných na oblasť poľnohospodárstva, potravinárstva, trvalo udržateľného využívania zdrojov, ale aj vedy a výskumu. V hlavnej súťaži zabojovalo 35 dokumentov z 12 krajín. Medzinárodná porota Agrofilmu pracovala tento rok netradične, zahraniční porotcovia posudzovali filmy doma. Zhodli sa na 14 filmoch, ktoré si zaslúžia ocenenie.
„Filmy odrážajú okrem iného aj veľký tlak na zodpovedné využívanie zdrojov našej planéty. Filmári si čoraz častejšie všímajú, čo stojí naše pohodlie a komfort. V dokumentoch však diváci uvidia aj ukážky toho, ako môže vyzerať ekologicky zodpovedný prístup k produkcii potravín a využívaniu prírodných zdrojov,“ uviedli organizátori.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *