Štátny tajomník agrorezortu Andrej Gajdoš požiadal o uvoľnenie z funkcie

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Andrej Gajdoš v utorok požiadal o uvoľnenie z funkcie. V agrorezorte pôsobil od 12. augusta 2020, kedy ho schválila vláda na návrh vtedajšieho ministra Jána Mičovského.

BRATISLAVA. Informoval o tom hovorca MPRV Daniel Hrežík. Kabinet sa návrhom na odvolanie štátneho tajomníka bude zaoberať pravdepodobne na stredajšom (9. 6.) rokovaní.
Gajdoš pôsobil vo funkcii štátneho tajomníka MPRV takmer desať mesiacov. S bývalým ministrom Mičovským sa pravidelne zúčastňoval na rokovaniach Rady ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo a rybolov (AGRIFISH), kde agrorezort zastupoval pri nastavovaní kľúčových riešení budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky.
Na ministerstve sa venoval najmä pôdohospodárskym témam, Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA), budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politike, oblastiam súvisiacim s podporou slovenského pôdohospodárstva a koordinoval prípravu Koncepcie pôdohospodárstva do roku 2035.
Návrh na odvolanie štátneho tajomníka predloží minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) podľa Hrežíka pravdepodobne už na stredajšie zasadnutie vlády. Gajdoš požiadal o odvolanie na vlastnú žiadosť v utorok.
Andrej Gajdoš vyštudoval Fakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Na MPRV v minulosti pracoval ako referent. Stál pri budovaní PPA, kde neskôr viedol oddelenie autorizácie priamych platieb a následne šéfoval odboru priamych platieb a environmentálnych podpôr. Skúsenosti zúročil v súkromnom sektore v spoločnosti zaoberajúcej sa implementáciou a koordináciou pri zavádzaní podporných schém a priamych platieb do praxe pre poľnohospodárske podniky, riešením legislatívnych otázok, poradenstvom a spoluprácou pri riadení fariem. Pôsobil aj ako poradca/konzultant Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

/tasr/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *