Správne načasovanie = kľúč k úspechu

Ochrana pred chorobami je v prvom rade založená na preventívnom ošetrení v čase, kedy ešte nedošlo k napadnutiu patogénom, alebo je rozvoj choroby ešte len v začiatkoch. Platí to pre každú plodinu, obilniny nevynímajúc.

         Prípravok ELATUS Era patrí do prémiových a najkvalitnejších fungicídnych technológií pestovania obilnín. Vďaka obsahu dvoch mimoriadne silných komponentov SOLATENOL (účinná látka benzovindiflupyr) a prothiokonazol je ideálnym riešením pri ochrane obilnín. Včasnou aplikáciou vo fáze vývoja vlajkového listu zabezpečí nielen dlhodobú ochranu porastu, ale predovšetkým podporí nárast úrody.

Ako vplýva termín aplikácie na využitie potenciálu fungicídu

Tabuľka znázorňuje flexibilitu a efektivitu produktu ELATUS Era v rôznych aplikačných termínoch.

     Podľa našich odporúčaní, najlepšiu účinnosť dosiahnete pri preventívnom ošetrení alebo na začiatku infekcie chorôb. Optimálny termín aplikácie je vo fáze BBCH 39, pri ktorej je zaistená ochrana vlajkového listu na najvyššej úrovni a s extrémne dlhou dobou pôsobenia.


 

  

ELATUS™ Era pôsobí na celom povrchu listu dostatočne dlho

Úplne bezkonkurenčná je účinnosť SOLATENOLuTM predovšetkým na septórie a hrdze.

 Registrácia na široké spektrum chorôb, použitie aj do tvrdej či špaldovej pšenice

       Prípravok je registrovaný proti širokému spektru hubových chorôb. Vďaka tomu zabezpečuje úplne kompletnú ochranu proti všetkým listovým chorobám, ktoré sa v obilninách vyskytujú. Úplne bezkonkurenčná je účinnosť SOLATENOLuTM predovšetkým na septórie a hrdze.

 

Rozsah použitia a dávkovanie prípravku ELATUSTM Era

  Plodina   Škodlivý činiteľ Aplikačná dávka prípravku Ochranná doba (dni)
pšenica ozimná,

pšenica jarná

hrdza plevová, hrdza pšeničná, septoriózy, fuzariózy klasov 0,75 – 1,0 l/ha AT
pšenica tvrdá ozimná, pšenica tvrdá jarná hrdza plevová, hrdza pšeničná, septoriózy, fuzariózy klasov 0,75 – 1,0 l/ha AT
pšenica špaldová ozimná, pšenica špaldová jarná hrdza plevová, hrdza pšeničná, septoriózy, fuzariózy klasov 0,75 – 1,0 l/ha AT
jačmeň jarný,        

jačmeň ozimný

hnedá škvrnitosť jačmeňa, rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa, ramuláriová škvrnitosť jačmeňa, hrdza jačmenná 0,75 – 1,0 l/ha AT
raž ozimná, raž jarná hrdze, rynchospóriová škvrnitosť, septoriózy 0,75 – 1,0 l/ha AT
tritikale ozimné,   

tritikale jarné

hrdze, septoriózy, rynchospóriová škvrnitosť 0,75 – 1,0 l/ha AT

 

Hlavné prednosti fungicídu ELATUS Era

  • Vynikajúca účinnosť na široké spektrum listových chorôb. Septoriózy, hrdze, DTR, hnedá škvrnitosť, rhynchosporiová škvrnitosť a zároveň primeraná účinnosť aj na múčnatku.
  • ELATUSTM Era v dávke 1 l/ha má bezkonkurenčnú účinnosť, v dávke 0,8 l/ha sa vyrovná konkurencii. Najsilnejšie konkurenčné SDHI prípravky sú porovnateľné s účinnosťou ELATUSTM Era v dávke 0,8 l/ha.
  • Pozitívny vplyv na kvalitatívne parametry. pri pšenici – potravinárska kvalita, pri jačmeni jarnom – USJ.
  • Najvyšší pozitívny vplyv na zelenú listovú plochu (GLA). Pozitívny vplyv na predĺženie fotosyntetickej aktivity a úrovne asimilácie bez negatívneho vplyvu na nežiadúce predlžovanie vegetácie.
  • Optimalizácia hospodárenia rastliny s vodou. SOLATENOLTM pomáha rastlinám efektívne využívať vodu a pozitívne ovplyvňuje úrodu a HTZ.
  • Poskytuje extrémne dlhodobý účinok.

Má najširšie registrované spektrum účinku  v porovnaní s fungicídmi z rovnakej skupiny.

Autor: Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia s.r.o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *