Slovenské strakaté na východe

Napriek napätej epidemiologickej situácii, sa Zväzu chovateľov slovenského strakatého dobytka - družstvo (ZCHSSD) spoločne s chovateľmi, sponzormi a spoluorganizátormi, podarilo úspešne zorganizovať 18. ročník Chovateľského dňa hovädzieho dobytka.

PREŠOV. Osem chovateľov z okresov Kežmarok, Stará Ľubovňa, Prešov, Vranov nad Topľou a Stropkov priviezlo 17. septembra do Prešova 24 zvierat slovenského strakatého plemena. Išlo o chovateľov: Agrodružstvo Bystré, AGRO-LENT, s.r.o., Malý Šariš, PD Kapušany, PD Nová Ľubovňa, PD SEKČOV Tulčík, PD ONDAVA Stropkov, PDP Kežmarok a POD Vechec.
Rozhodcom chovateľského dňa bol prof. Ing. Peter Strapák, PhD. z SPU v Nitre. V kategórii jalovíc zvíťazila reprezentantka PD SEKČOV Tulčík. Medzi prvôstkami získala 1. miesto dojnica zo spoločnosti AGRO-LENT, s.r.o., Malý Šariš. Najlepšia staršia krava (v 4. laktácii) prišla do Prešova z PD Nová Ľubovňa. Ako Krava s najlepším vemenom bola ocenená víťazná prvôstka z Malého Šariša. Pri výbere šampiónky sa rozhodca priklonil k najlepšej prvôstke zo spoločnosti AGRO-LENT, s.r.o., Malý Šariš. Za najlepšieho vodiča rozhodca vybral Marka Pardusa z PD Nová Ľubovňa.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 42.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *