Reťazcu Farmfoods stúpli počas koronakrízy tržby o 40 percent

Nárast tržieb na úrovni približne 40 percent zaznamenal vo svojich predajniach počas aktuálnej druhej vlny koronakrízy dodávateľský reťazec Farmfoods. Informoval o tom jeho výkonný riaditeľ Tomáš Németh, podľa ktorého sa však museli prispôsobiť aktuálnym pandemickým obmedzeniam.

„Keďže naše predajne sú menšie, museli sme prijať prísne hygienické opatrenia, nakúpiť dezinfekciu a ochranné pomôcky pre našich zamestnancov. Vidíme však, že aj u nás koronakrízou vzrástol záujem o nákup v menších predajniach,“ podotkol Németh.
Dodal, že hlavne v období, keď sa zákazníci báli nakupovať vo veľkých reťazcoch a byť s viacerými ľuďmi pokope, do predajní Farmfoods púšťali naraz maximálne dvoch až troch zákazníkov. „Naozaj sa tam cítili bezpečnejšie a aj to oceňovali,“ zdôraznil riaditeľ.
Ako pokračoval, v rámci regiónu Gemer je dobytok pre potreby reťazca chovaný na farme v Gemerskej Vsi a porážaný na bitúnku v Skerešove, ktoré je vzdialené päť kilometrov od samotnej farmy. „Mäsové výrobky sú robené v meste Rožňava, čo je len 30 kilometrov od farmy a bitúnku. Následne sa aj hotové jedlá z týchto mias varia priamo v meste. Celý proces krátkeho reťazca je tak tvorený s maximálnym ohľadom na regionálnosť a absolútnu čerstvosť našich výrobkov,“ doplnil Németh.
V združení Farmfoods je zapojených desať agrospoločností. Reťazec podľa vlastných údajov v okresoch Rožňava a Revúca zamestnáva viac ako 100 ľudí, na celom Slovensku ich je viac než 700. V rámci SR prevádzkuje dovedna 43 maloobchodných predajní.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *