Rad Precea rozšírený o nový model

Nemecký výrobca Amazone rozšíril svoj rad presných sejacích strojov Precea o nový, osemriadkový model. Ťahaný sejací stroj do trojbodového závesu s pretlakovým systémom, ktorý dokáže pracovať pri vysokej pracovnej rýchlosti je dobrou voľbou pre sejbu kukurice, sóje, slnečnice, cukrovej repy, či cirku.

Už teraz však nemecká spoločnosť avizuje, že v budúcnosti budú dostupné i iné varianty spomínaného sejacieho stroja. Konkrétne sa má jednať o sejací stroj Precea 6000 s tuhým rámom a o verziu so sklopným rámom Precea 6000-2. Oba modely môžu byť dodávané buď bez aplikácie štartovacieho hnojiva, alebo ako alternatíva CC so zadnou nádržou na hnojivo. Precea 6000-2FCC ponúka zvýšenú účinnosť hnojenia pomocou prednej nádrže FTender. Šesťmetrový model bude spočiatku k dispozícii iba v obmedzenom počte na jar 2021.

Možnosti tuhého a sklopného rámu pre šesťmetrové verzie

Precea 6000 je k dispozícii v „pevnom“ prevedení, alebo so sklopným rámom s označením Precea 6000-2. 8 až 9 samostatných výsevných jednotiek je umiestnených na špeciálnom nosnom ráme, kde je ich možné vďaka koľajnicovému profilu voľne posúvať. To umožňuje operátorovi zmeniť rozstup až na 12 radov v závislosti od úrovne vybavenia a požiadaviek na osivo. Bez ohľadu na vopred nastavený rozstup riadkov je možné namontovať ďalšie doplnky, ako sú napríklad kypriče stôp po traktore, alebo nakladacia plošina, ktorá pomáha pri plnení hnojiva. Vďaka krátkej, kompaktnej konštrukcii je potreba zdvihovej sily traktora nízka.

Pri sejacom stroji PRECEA je dávkovanie osiva založené na pretlakovom systéme. Osivo a celá dávkovacia jednotka sejačky sú natlakované ventilátorom. Semeno tak vychádza zo zásobníka osiva a je dopravované za využitia pretlaku ku jednotiacemu kotúču, kde je následne pritlačované do jeho otvorov. Ako sa kotúč otáča, nad semenami prechádza špeciálna stierka zložená z troch prstov, ktorá odstráni prípadné „dvojáky“. Ako semeno putuje ďalej, je vplyvom prerušenia tlaku uvoľnené a odovzdané do vystreľovacej trubice, v ktorej sa nachádza optický senzor.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *