Podujatiu neprialo počasie

Dňa 21. septembra sa na pôde Poľnohospodárskeho družstva Drienovec v okrese Košice – okolie uskutočnil Deň poľa kukurice a jesenných prác.

Podujatie zorganizoval AGRION – združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR v spolupráci s vydavateľstvom Roľníckych novín – spoločnosťou Profi Press, s. r. o., Poľnohospodárskym družstvom Drienovec, Agrodružstvom Turňa a Zväzom pestovateľov a spracovateľov kukurice. Celkovo sa ho zúčastnilo 42 spoločností, z toho 26 zameraných na poľnohospodársku techniku a 16 osivárskych firiem prezentujúcich spolu 124 hybridov kukuríc, ktoré boli na ukážku vysiate na predvádzacej parcele.

Pripravených na predvádzanie jesenných prác na poli bolo široké spektrum značiek poľnohospodárskej techniky so zameraním na zber kukurice, prípravu pôdy, sejbu, hnojenie a ochranu rastlín. Dážď a silný vietor však neumožnil zástupcom jednotlivých spoločností predviesť stroje priamo v poli a tak vystavovatelia predstavili techniku stacionárne.

Hybridy kukurice, ktoré tu prezentovali popredné osivárske spoločnosti, boli v dobrom stave, čomu dopomohli najmä pravidelné zrážky v jarných a letných mesiacoch na rozdiel od južného a západného Slovenska. Žiaľ, priebeh počasia neumožnil ani osivárom riadne predstaviť svoje materiály. Vietor bol taký silný, že organizátori museli z bezpečnostných dôvodov uzavrieť časť areálu, kde boli políčka s hybridmi kukuríc.

I keď príroda je v mnohých prípadoch silnejšia než snahy človeka, organizátori sa už teraz pripravujú na ďalší ročník podobného podujatia, ktoré sa uskutoční budúci rok na západnom Slovensku v Seliciach.

PETER HUDEC

FOTO – AUTOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *