Národný potravinový katalóg funguje len v servisnom režime

Národný potravinový katalóg (NPK) funguje v súčasnosti len v servisnom režime. Uviedla to po rokovaní vlády šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS).

BRATISLAVA. „Sme teraz v servisnom režime. Snažíme sa ešte zefektívniť a zatraktívniť Národný potravinový katalóg. Keď bude hotový, budeme hneď informovať,“ povedala.
Pripomenula, že MPRV v tejto súvislosti vyškolilo asi 2000 užívateľov jedální. „Ak to však bude nevyhnutné, tak budú aj ďalšie školenia,“ prisľúbila agroministerka.
„Výber potravín do katalógu robíme tak, aby boli zachované nutričné hodnoty a kvalitatívne parametre. Nie je to jednoduché, robili sme to s Výskumným ústavom potravinárskym, kde sa museli jednotlivé komodity presne zadefinovať, čo majú obsahovať a aké majú byť. Snažili sme sa napríklad pri školskom stravovaní vyhnúť akémukoľvek mrazenému mäsu. Definovať sa museli dve kategórie potravín, a to pre školské zariadenia a pre iné zariadenia,“ dodala. Sortiment potravín sa bude podľa jej slov v NPK postupom času rozširovať.

/tasr/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *