Napriek opatreniam sa nedarí zabrániť šíreniu afrického moru na západ

Napriek mnohým prísnym opatreniam sa nedarí zabrániť neustálemu šíreniu afrického moru ošípaných (AMO) z východnej časti Slovenska smerom na západ. Uviedlo to Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v informatívnom materiáli, ktorým by sa vo štvrtok (14. 10.) mala na svojom zasadaní zaoberať vláda.

BRATISLAVA. Podľa materiálu ku koncu augusta 2021 bolo ulovených a uhynutých 30.968 diviakov, kým ku koncu augusta 2020 bola bilancia  ulovených a uhynutých diviakov 31.219 kusov.
„Pokles lovu môže byť spôsobený viacerými faktormi. Jedným z nich je nárast počtu uhynutých diviakov, pričom predpokladáme, že nie všetky sa našli a skutočný počet uhynutých kusov je oveľa väčší. Ďalším významným dôvodom poklesu lovu je zákaz lovu zveri nariadený príslušnými regionálnymi veterinárnymi a potravinovými správami v niektorých oblastiach. Toto potvrdzuje fakt, že k poklesu lovu diviakov došlo najmä v okresoch Košického, Prešovského a Banskobystrického kraja, kde už bol AMO zaznamenaný,“ dodalo v materiáli MPRV.

/tasr/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *