Lesy SR: Dozorná rada prvýkrát zasadla, prerokovala koncepciu podniku

Koncepcia štátneho podniku Lesy SR a plán investícií na aktuálny rok boli bodmi programu prvého zasadnutia jeho dozornej rady, ktoré sa uskutočnilo v piatok (22. 1.) v Banskej Bystrici.

„Oceňujem, že sú tvorené rezervy a uvažuje sa o rozvoji v tých veciach, ktoré sú kľúčové. Som rád, že prišli všetci členovia a verím, že aj ďalšie stretnutia budú konštruktívne,“ uviedol predseda rady Viliam Pichler.
Dozorná rada Lesov SR rokuje o základných otázkach podnikateľskej činnosti štátneho podniku, o ročnej účtovnej uzávierke, návrhu na rozdelenie zisku a venuje sa aj koncepcii rozvoja štátneho podniku. Jej členovia tiež schvaľujú plán investícií, rada schvaľuje i výber audítora a poskytnutie úveru. Taktiež podáva ročnú správu o hospodárení podniku.
Dozorná rada má deviatich členov, jej funkčné obdobie je päť rokov. Piatich členov vyberá ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, jedného člena odborová organizácia a traja sú z radov zamestnancov podniku. Rada bola skompletizovaná 15. decembra 2020.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *