J. Mičovský sa stretol s prezidentkou Z. Čaputovou, prerokovali aktuálne témy

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa v utorok stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, prerokovali aktuálne témy. Informoval o tom agrorezort na sociálnej sieti. Stretnutie otvorili otázkou potravinovej sebestačnosti.

BRATISLAVA. „S pani prezidentkou sme sa zhodli na potrebe zásadnej zmeny, aby prostriedky z Európskej únie a štátneho rozpočtu využívali všetci pôdohospodári na produkciu potravín, ktorých máme v rámci sebestačnosti veľmi málo,“ skonštatoval Mičovský.
Druhou témou bola spolupráca agrorezortu s Ministerstvom životného prostredia (MŽ) SR v otázke Muránskej planiny. „V blízkej budúcnosti očakávame spoločný projekt riešenia daného územia,“ avizuje minister.
Minister sa s prezidentkou rozprával aj o jej pláne vysadiť les na území TANAP-u, ktorý by pomohol pri znížení uhlíkovej stopy. Ako dodal minister, prezidentku pozval na medzinárodnú konferenciu Forest Europe, ktorá sa bude konať na jar budúceho roka. Zároveň ju poprosil o slávnostné otvorenie.
Agrorezort na sociálnej sieti tiež podotkol, že prezidentka sa zaujímala aj o nespokojných farmárov, ktorí v poslednom čase vyjadrujú svoje obavy o budúcnosť tohto hospodárskeho odvetvia. „Táto nespokojnosť vyplýva zo systémových zmien, ktoré nastavujeme a ich jediným cieľom je zvýšenie domácej produkcie potravín,“ ubezpečil prezidentku Mičovský.

/tasr/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *