Grimme inovuje techniku na sadenie zemiakov

Spoločnosť Grimme, špecialista na techniku pre zemiakárov, nezaháľala ani v roku poznačenom pandémiou. Po viacerých inováciách v segmente samohybných strojov na zber zemiakov prichádzajú inovácie i do radu ťahaných strojov. Štvorriadkové ťahané sadzače zemiakov GRIMME GL 420 a GL 430 s lyžičkovým sadzacím ústrojenstvom, ako aj model GB 430 s pásovým ústrojenstvom získali začiatkom roka viacero nových, užitočných funkcií.

Prvou z radu užitočných funkcií je vypínanie samostatného riadku, pre ktoré Grimme využíva nový riadiaci systém pre Section Control. Tento cenovo dostupný systém, ktorý je k dispozícii pre modeli GL 420 a GL 430 a je alternatívou k jednoriadkovému hydraulickému pohonu. Pohon sadzacích jednotiek je zabezpečený prostredníctvom hydromotora a hriadeľa. Elektromagnetické spojky sú teraz namontované pre každú jednotku. Sadzacie jednotky sa dajú rýchlo a pohodlne zapnúť a vypnúť z terminálu obsluhy, umiestnenom v kabíne traktora. Voliteľne je možné sadzacie jednotky automaticky zapínať a vypínať pomocou funkcie Section Control v závislosti od navigácie.

Protierózna ochrana s pásovými sadzačmi GRIMME

Od začiatku tohto roka môže byť sadzač GRIMME GB 430 na želanie vybavený patentovaným protieróznym systémom TerraProtect PRO. Systém TerraProtect pozostáva z uvoľňovacieho hrotu s integrovanou ochranou proti kameňom a malé hrobkovacie zariadenie. Hroty uvoľňujú pôdu a zvyšujú v nej kapacitu absorpcie vody. Takto sa zároveň zabraňuje vyplaveniu pôdy počas silných dažďov. Systém tak chráni produktívnu pôdu a zabezpečuje rovnomerný prísun vody pre rastlinu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *