AGRITECHNICA 2021 bez významného vystavovateľa

Prekvapenie, či skôr logické vyústenie situácie? Svetoví výrobcovia techniky už dlhšiu dobu škrtia náklady a zároveň chránia svojich pracovníkov. Napriek tomu sa počíta s konaním najväčšieho veľtrhu poľnohospodárskej techniky AGRITECHNICA v termíne od 14. do 20. novembra 2021, pričom sprievodná online platforma „AGRITECHNICA digital“ sa začne v máji tohto roku. Najnovšie sa však objavila informácia, že spoločnosť John Deere sa v roku 2021 nezúčastní veľtrhu v nemeckom Hannoveri.

Toto rozhodnutie bolo prijaté po intenzívnej a premyslenej diskusii interne aj s vybranými nemeckými predajcami John Deere. John Deere svoje rozhodnutie odôvodňuje nejasnou situáciou ohľadom vývoja pandémie nového koronavírusu. Americká spoločnosť chce takto ochrániť svojich pracovníkov, zákazníkov a obchodných partnerov pred nákazou. Spoločnosť zároveň oznámila, že v roku 2021 sa nezúčastní žiadnych ďalších veľtrhov.

Alejandro Sáyago, viceprezident pre predaj a marketing regiónu John Deere 2, pre médiá uviedol: „Napriek mnohým kontrolným opatreniam, ako sú obchodné obmedzenia, blokovania a zrušenia podujatí, sa pandémiu nepodarilo ešte udržateľným spôsobom dostať pod kontrolu. Budúcnosť zostáva neistá, a to najmä vďaka mutáciám vírusov a pomalému pokroku v očkovaní. Z tohto dôvodu ešte nie je možné zabezpečiť primeranú ochranu svetového obyvateľstva, čo by bolo nevyhnutným predpokladom účasti na medzinárodnom veľtrhu.“

Postoj spoločnosti je teda jasný. Za daných okolností, ak nenastane žiadna výrazná zmena, je ťažké pripravovať sa na veľtrh, na ktorom sa zúčastňujú desiatky tisícov návštevníkov denne.

„Ľutujeme toto rozhodnutie, ale už teraz môžeme ubezpečiť všetky zainteresované strany, že sa spoločnosť John Deere zaviazala podporovať budúce veľtrhy poľnohospodárskej techniky,“ uviedol Andreas Jess, marketingový riaditeľ regiónu John Deere 2. V najbližších mesiacoch bude najdôležitejšie získať pandémiu pod kontrolou. Z tohto dôvodu sa spoločnosť John Deere rozhodla, že podporí Lekársku univerzitu v Hannoveri v Nemecku 250 000 EUR na ich výskum ochorenia COVID-19. Ďalších 50 000 EUR pôjde inštitútu DLG na podporu mladých poľnohospodárskych akademikov.

Organizátori veľtrhu, napriek tejto strate očakávajú viac, ako 2 000 vystavovateľov z celého sveta. Momentálne je podľa dostupných informácií zarezervovaných už 90 % výstavnej plochy.

Medzi vystavovateľov, ktorí sa už zaregistrovali, a mali by sa zúčastniť veľtrhu v prípade jeho konania v riadnom termíne patria spoločnosti CLAAS, AGCO, SDF, Kubota, Amazone, Kuhn, Kverneland, Krone, Horsch, Lemken, Pöttinger, Grimme and Väderstad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *