Agrifac dokazuje svoju presnosť

Agrifac, holandský výrobca postrekovačov sa opäť predviedol v tom najlepšom svetle. Jeden z najznámejších tvorcov postrekovačov na svete s nastaviteľnou svetlou výškou podvozku a viacerými patentovanými systémami, využiteľnými v presnom poľnohospodárstve zároveň s „pokusom“ pokladá otázku: „Keď dokážeme urobiť toto, skúste si predstaviť, čo dokážeme s našimi systémami pre cielenú aplikáciu a ako dokážeme zredukovať množstvo používaných chemických látok vo svete?“

Technológia AiCPlus spot spraying, ktorou Agrifac vybavuje svoje postrekovače dokáže vďaka cielenej aplikácii postreku znížiť spotrebu pesticídov a zároveň pri tom zvýšiť celkové výnosy z pestovaných plodín. Spomínaná technológia je lepšia i z hľadiska ochrany životného prostredia, či z hľadiska úspory nákladov. Agrifac ponúka technológiu spot spraying už od roku 2016. Za tento čas vybavil holandský výrobca týmto systémom stovky samohybných postrekovačov, ktoré pracujú po celom svete a rovnako aj u nás.

Na postrekovacích ramenách sú umiestnené dýzy po každých 25 cm, čo znamená, že pestovateľ môže postrekovať vždy nad riadkami s plodinami. Každá dýza dokáže dávkovať postrekovú kvapalinu nezávisle, čo je umožnené vďaka rýchlospínacím dýzam, ktoré sa zapínajú a vypínajú 100-krát za sekundu. Načítaním úloh z aplikačnej mapy možno postrek vykonať cielene a presne tam, kde je to potrebné. Za pomoci navigačného systému je tak možný postrek na presnom požadovanom mieste, čo Agrifac využíva niekoľko rokov aj v praxi.

Aby sa výrobca opäť raz predviedol a ukázal chrbát zvyšku sveta, predviedol presnosť práce svojich strojov tak, že obsluha, vyslaná na ukážku naplnila nádrž farbivom vhodným pre životné prostredie a následne sa aj s postrekovačom vydala na zasneženú plochu, aby vytvorila maľbu známeho obrazu. Za pomoci navigácie, vypínania sekcií a jednotlivých dýz tak bola vytvorená Mona Lisa, ktorej verzia má minimálne 132 x 200 metrov. Výsledný maľba, ktorú vytvoril postrekovač Agrifac Condor sa takto stala jedným z najväčších „obrazov“ na svete vôbec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *